Listopad 2008

Péče

17. listopadu 2008 v 14:50 | hANIČKA |  westíci

Péče o Westíka


Výchova

17. listopadu 2008 v 14:49 | verča |  westíci
westik

westíci v nouzi

17. listopadu 2008 v 14:45 | hANIČKA |  westíci

Westíci


životopisy

17. listopadu 2008 v 10:34 | hANIČKA |  obrázky-ostatní

Simpsonovi


West highland white teriér

16. listopadu 2008 v 19:58 | hANIČKA |  westíci

Se svou průměrnou výškou v kohoutku kolem 28cma hmotností 8-10kg patří west highland white teriér, krátce nazývann westík, bezesporu k malým psím plemenům. To však naprosto neznamená , že by měl charakterové vlastnosti, které se obvykle malým psům přisuzují. Není křehký ani náchylný k onemocněním. Je to malé robustní stvoření, které má rado vzrušení a různé podněty. Jeho výchova vyžaduje stejnou energii a důslednost, jakou by jste museli vynaložit u velkého psa. V žádném případě není westík nějaký mazanék.Malý suverén. Přátelský, vyrovnaný, ne však nudný, sebevěodmý, odvážný, rozpusilý a učenlivý - to jsou typické charakterové vlastnosti westíka, které jej činí tak oblíbeným. Je ve všech směrech suverénem; návštěvníky víta klidnou, přátelskou nákloností, bezdůvodně neštěká, avšak hlásí neobvyklé zvuky, ke všem členům rodiny se chová stejně srdečně a je vždy připravený postavit se v nebezpečí za ,,svou" rodinu. Ačkoli má všechny charakterové vlastnosti hlidacího psa, je příliš malý na to, aby se stal opravdovým hlídačem , kterého by někdo bral vážně.Pro děti je ideálním partnerem. Jeho vyrovnaná povaha a chuť si hrát z něho činí ideálního rodinného psa. Rád dovádí a běhá a je pro děti ideálním kamarádem ke hraní. Je ovšem úkolem rodičů, aby svým dětem vysvětlili, že tenhle malý, roztomilý pejsek není žádná hračka nýbrž svéprávná bytost, jejíž práva a potřeby musí dítě respektovat. Kontakt a zacházení se psem dítě utváří, podněcuje a prospívá mu. Pes je učitelem, aniž by si toho dítě všimlo Učí se jednat zodpovědně a správně zacházet s pocity jako je agrese nebo smutek.Činnost a pohyb, prosím!Navzdory své velikosti westík neche aby jej někd nosil v náručí nebo tahal v taškých. Chce stát všema čtyřma na zemi a pohybovat se. Jeho potřeba pohybu je enormě vysoká; někteří westíci klidně doprovázejí své páničky při joggingu na tratích delším než 15km. Jakožto čilý, učenlivý pes také vyžaduje abychom s ejim zabývali a dávali mu úkoly hrou.Učenlivý, avšak lovu se zříci nedovede. Westík je výslovně učenlivý pes, který rychle chápe a má radost, když musí plnit úkoly. Zároveň je ale jako všichni teriéři pěkně tvrdohlavý; proto je velmi důležité trvat při výchově na tom, aby dělal i to, co po něm chceme. Velmi rychle totiž pochopí , kdo se nechá vychovávat od něho; a pokud tomu nezabráníte bude si dělat co bude chtít. Jen jednu věc westíka neodnaučíte, i kdyby jste se sebevíc snažilia to jeho loveckou vášeň. Při každé procházce - i ve městě - se může díky vnějším podnětům probudit jeho lovecký instinkt. Tady bezpečnš pomůže jen vodítko. Pytlačící pes se vystavuje nebezpečí, že bude zastřelen mislivcem.Psi jsou kamarádi. Westík není žádný agresivní pes a ke svým psím kolegům se chová velmi přátelsky a sebevědomě. Nechat se zastrašit, to není jeho způsob; reaguje i na velké psi beze strachu a troufale, a to na něj může mít nepříjemné následky.wEST

Westík a jeho srst

16. listopadu 2008 v 19:55 | hANIČKA |  westíci
Přes svou barvu nebývá špinavý,je-li srst v pořádku. Je tvořena hladkou,čistě bílou krycí srstí s hustou podsadou. Mnozí Westíci mají velmi hustou srst,která vyžaduje každodenní česání. Trimování je přímo nutností. Začínáme trimovat od štěnátka. Ovšem někdy může pes mít řídkou srst,pak by bylo trimování bolestivé. Psa s řídkou srstí stříháme.

U dospělých psů,kteří jsou jenom občas trimováni,trvá několik týdnů,než se vytrimuje a objeví se krycí srst.K péči o podsadu používáme kartáč ne příliš tvrdý. Westík by měl být upravován pravidelně v intervalech 8 až 12 týdnů.

Jeho úprava je dost náročná a často se sestkáváme ,že Westík je celkově upravený jako knírač. Proto je důležité svěřit svého psa do rukou toho,kdo zná toto plemeno dobře. Westík se koupe pbčas,pokud je to nutné. Stačí vlažná voda.Koupáním a šamponováním jeho srst měkkne a pokud je delší může se i kroutit. Často jsou vidět na zádech tmavé pruhy. Tento tmavší pruh je způsoben tím,že pes je stříhán.

Pokud se nejméně 2krát vytrimuje,tmavý pruh i kroucení srsti ztratí. Po trimování je srst bělejší. Důležitá je úprava hlavy ta má vypadat kulatě jako chryzantéma. Celkově má Westík působit přirozeně.

VAŠI wESTÍCI

16. listopadu 2008 v 19:51 | hANIČKA |  westíci
Beník štěně - pro zvětšení klikni na obrázek

Westíci štěnátka - pro zvětšení klikni na obrázek

Westíci štěnátka - pro zvětšení klikni na obrázek


Dobrou noc - pro zvětšení klikni na obrázek

Psí rodinka - pro zvětšení klikni na obrázek

Westík Růža - pro zvětšení klikni na obrázek


vestíci