životopisy

17. listopadu 2008 v 10:34 | hANIČKA |  obrázky-ostatní

Simpsonovi
Děda Abe Simpson
Homerův otec a nejstarší Simpson seriálu. Jeho zvykem je usnout uprostřed rozhovoru nebo jakékoliv jiné činnosti.
other173.jpg
Homer J. Simpson (36)
Otec tří dětí a šťastný manžel. Nejraději má svou rodinu, pivo Duff a koblihy. Je také zarytým rockovým fandou a nerad v neděli vstává do kostela. Pracuje v atomové elektrárně pana Burnse jako bezpečnostní technik, kde ho na pár měsíců zastoupil kohout a nikdo si toho ani nevšiml.
homer113.jpg
Margaret Simpsonová (roz. Bouvierová) (34)
Marge je rodině oddaná matka, neúnavně se starající o celou domácnost. Má výtvarné ambice, slabost pro výherní automaty a především spoustu potřebné trpělivosti nejen s dětmi, ale i s Homerem.
marge039.jpg
Bart Simpson (10)
Nejstarší z dětí Homera a Marge a vzorem téměř každého kluka. Proslavil se výroky jako "Oh, Caramba!", nebo "Eat my shorts! (Polib mi šos!)". Je pro každou špinavost, ale když jde do tuhého, vždy ukáže, že má srdce na pravém místě.
bart039.jpg
Líza Simpsonová (8)
Bártova mladší a tak trochu geniální sestra. Je vzornou školačkou, nejí maso, protestuje proti nadnárodním společnostem jako Šáša Burger, vášnivě recykluje odpad "a to perpetum mobile co včera vyrobila se pořád zrychluje a zrychluje!"
lisa017.jpg
Maggie Simpsonová (1)
Jednoleté mimino, které místo dialogů cucá dudlík a má zimní obleček ve tvaru pěticípé hvězdy. Oblíbené hračky: dudlík, kočka, nastřelovač hřebíků, vrtačka.
maggie020.jpg
Patty a Selma
Sestry Marge a tedy i Homerovy nenáviděné švagrové. " Divnej chlap v sukni..." Tento popis sedí pouze na tři lidi ze Springfieldu: Paty, Selma a Školník Willie.
Jméno: Santa's Little Helper
Jméno v českém dabingu: Spasitel
Predešlé jméno: Číslo 8
Rasa: Windhund (Greyhound)
Obl. nápoj: voda z WC
Obl. jídlo: vnitřnosti a všecko co je Homer
Obl. činnost: trhání novin, zahrabávání věci Simpsonů na zahradě
Psy, kteří běželi proti němu v závodě: Quadruped, Whirlwind, Fido, Dog o' War, Chewy My Shoe
Ostatní: trpel na pokroucený žaludek, operace stála rodinu Simpsonových $750
other166.jpg
Flandersovi
Simpsonovic sousedé Ned a jeho děti Todd s Rodem jsou velmi silně křesťansky založená rodina. Homer z nich sice není moc nadšený, přesto si od Neda "půjčuje" různé praktické věci jako venkovní zavlažovač nebo střešní korouhev. Rodina před časem utrpěla velkou ztrátu, když zemřela Nedova milovaná manželka Maude. Boží cesty jsou nevyzpytatelné.
other182.jpg
reverend Lovejoy
Před několika lety přijel do Springfieldu převzít kostel a nadšeně kázat slovo Boží. Paradoxně mu jeho profesi zprotivil největší křesťan ve městě Ned Flanders, který ho neustále zavaloval svými problémy. Dnes už řeší většinu dotazů jedinou větou: "Už jsi četl Bibli, synu?"
other017.jpg
Clancey Wigum
Policejní šerif města Springfield. Pokud zrovna nejí koblihy, nepije kávu, neodpočívá nebo nebere úplatky, jde kriminálním živlům tvrdě po krku. Také má velmi roztomilého syna Ralfa.
other061.jpg
Lue, Edie
Wigumova levá a pravá ruka. Ovšem, jak se zdá, chudák šerif je levý na ruce obě.
other093.jpg
Tlustý Tony a spol.
Ve Springfieldu zastávají veledůležitý post místní mafie. Zásobují město alkoholem a zbraněmi a ochraňují malé podnikatele.Věřte nebo ne, ale i přes své zaměstnání je Tlustý Tony vcelku dobrý člověk.
Vočko Szyslak
Majitel a barman podniku U Vočka. Je považován za nejškaredšího člověka ve Springfieldu a díky jeho brokovnici pod pultem je dobré vždy svůj účet řádně zaplatit.
other042.jpg
Barney Gumble
"Čas vína a bědování", tak zní název epizody, ve které se Barney rozhodl skoncovat s alkoholem. Jeho židle U Vočka byla chvíli prázdná, ale dnes už zase sedí na svém místě. Jen místo oroseného půllitru upíjí ze šálku čaje.
other025.jpg
Lenny a Karl
Homerovi kolegové a nejlepší kamarádi. Společně s Barnym strávili v baru U Vočka už nesčetně vzrušujících večerů počítáním lentilek nebo líbáním kulečníku. Určitě těch krásných okamžiků bylo mnohonásobně víc, ale bohužel si je nikdo nepamatuje.
other236.jpgother235.jpg
Montgomery Burns
Majitel atomové elektrárny a téměř žijící fosílie. Pár let mu netlouklo srdce, kdyby se zapotil, zemře na dehydrataci a nejspíš má i lepru. Také se zdá, že poněkud "zaspal" dobu. Poté co zjistil propad akcií v otrokářském holdingu, přesunul zbývající kapitál do továrny na cylindry.
other154.jpg
Waylon Smithers
Burnsův homosexuální asistent. Nijak se netají obdivem a snad i láskou ke svému nadřízenému a je pro něj schopen udělat takřka cokoliv. Také se věnuje divadlu a vlastní největší sbírku panenek ve městě.
other184.jpg
Starosta Quimby
První muž Springfieldské radnice. Většinu času tráví ve vířivém bazénu a na dovolené. Obyvatele města považuje za stádo dobytka, ale když nastane volební období, jako byste ho snad ani nepoznali.
other138.jpg
Apu Nahasapiemapetilon
Maloobchodník vlastnící samoobsluhu Kwick-E-Markt a muž s nejdelším jménem ve městě. Nezapomněl na své indické kořeny a soška bohyně Ganéši stojí vždy na pultě hned vedle kasy, připravena přijímat oběti.
other078.jpg
Seymour Skinner
Ředitel základní školy a veterán z Vietnamu. Mimo autority si ve škole snaží udržet i vztah s kolegyní Krabapellovou. Obojí mu znepříjemňuje jeho matka, se kterou stále bydlí a ustavičně ho ponižuje.
other105.jpg
Edna Krabappelová
Bartova třídní učitelka, která hrozně nerada učí a děti obzvlášť. Aby se nemusela koukat do jejich "prázdných očí", často promítá místo výuky naučné filmy, například o písku.
other109.jpg
Otto Moleman
Řidič školního autobusu a Bartův největší vzor. Hraje na elektrickou kytaru a bez sluchátek na uších by snad nemohl existovat. Občas si povídá se svými botami a abych nezapomněl, ještě nemá řidičák.
other073.jpg
Školník Willie
Irský správce školy a Bartův odvěký nepřítel. Jejich spor se už několikrát vyhrotil na ostří nože. Willie se stará o školní hřiště, technické vybavení školy a uklízí zvratky po tom kudrnatém chlapci, co je mu pořád nevolno.
other065.jpg
Milhouse Van Houten
Bartův nejlepší kamarád, který se už dlouho snaží zapůsobit na Lízu, i když ve školní kartotéce stojí, že je homosexuál. Tak si vyberte. Má rozvedené rodiče, což se v seriálu také často propírá. A když budete chtít zamaskovat počůranou postel, zeptejte se jeho, on je na to expert!
Ralph Wigum
Snad nejroztomilejší postava ze seriálu. Malý Ralf je přesným obrazem svého otce, který je na něj také náležitě pyšný. Protože nemá skoro žádné kamarády, vymýšlí si vlastní, jako například imaginárního psa.
Kent Brookman
Hlavní redaktor televizních zpráv Kanálu 6. O jeho pozici neustále usiluje kolega, který se ne něj nebojí útočit ani v živém vysílání. Kent ale sedí ve svém hlasatelském křesle velice pevně.
other054.jpg
Šáša Krusty
Legendární Springfieldský bavič. Všechny děti ho milují i přesto, že silně tíhne k alkoholu a pálí jednu cigaretu za druhou. Jeho největším uspokojením není překvapivě dětský úsměv, ale peníze.
other011.jpg
Levák Bob
Krustyho bývalý pomocník, který od bavení dětí přešel k vraždám. Jedním z jeho největších cílů byl zas a znovu Bart Simpson. Levák Bob nakonec nikoho nezabil, ale ve vězení skončil i tak.
other158.jpg
Itchy a Scrathy
Animovaný seriál vysílaný v Krustyho show. Poněkud násilnější a drastičtější obdoba Toma a Jerryho pro děti od 7 do12 let. Dnes již neodmyslitelná část Simpsonových.
other001.jpg other036.jpg
Dr. Julius Dlaha
Springfieldský doktor, který se vždy směje v těch nejnevhodnějších situacích.
other239.jpg
Čmeláčí muž
Jihoamerický bavič se smutným výrazem v tváři, kterého nezahlédnete jinak než v člemáčím převleku. I když je Krustymu konkurencí, Šáša ho plně respektuje.
Komiksák
Jedna z nejtlustších person ve Springfieldu. Moc nevychází s lidmi, ale za to je plně ponořen do fantaskního světa komiksů a kleje plynně Klyngonsky.
other188.jpg
prof. Frink
Poblázněný vědátor, který vymýšlí ty nejnepraktičtější věci, jaké je možné si představit.
other137.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama